Żyjemy w niezwykle dynamicznych i wymagających czasach. Codzienny stres, szybkie tempo życia, wszechobecna technologia oraz presja społeczna wpływają na nasze relacje i zdrowie psychiczne. Wielu z nas zmaga się z trudnościami w budowaniu i utrzymywaniu satysfakcjonujących relacji, a chroniczny stres staje się nieodłącznym elementem naszego życia. Każdy z nas może odczuwać różnego rodzaju trudności emocjonalne, relacyjne i osobiste, z którymi trudno sobie poradzić samodzielnie lub przy pomocy wsparcia bliskich. Problemy te mogą nasilać przykre emocje. Możemy poczuć, że tracimy kontrolę nad własnym życiem, nasze ciało, organizm nie pozwala nam normalnie funkcjonować. Dlatego wyjście z tej trudnej sytuacji bez pomocy z zewnątrz staje się mało możliwe. Niektóre z tych trudnych doświadczeń skłaniają do sięgnięcia po pomoc specjalisty. W obliczu tych wyzwań ważne jest, abyśmy nie zostawali sami ze swoimi problemami. Skorzystanie z profesjonalnej pomocy może być kluczowe dla poprawy jakości naszego życia.
Warto pamiętać, że poszukiwanie pomocy to oznaka siły, a nie słabości. Profesjonalne wsparcie specjalisty, takiego jak psychoterapeuta lub psycholog, może być kluczowe w radzeniu sobie z trudnościami emocjonalnymi i psychicznymi. Psychoterapia oferuje bezpieczne miejsce, w którym można otwarcie rozmawiać o swoich problemach, zrozumieć ich przyczyny i znaleźć skuteczne sposoby na ich rozwiązanie.
Psychoterapia jest procesem indywidualnym i dostosowanym do Twoich specyficznych potrzeb. Dzięki niej dowiesz się jak zdrowo radzić sobie ze stresem, poznasz siebie na nowo i nauczysz się być szczęśliwym. Jeśli czujesz, że potrzebujesz wsparcia, nie wahaj się sięgnąć po pomoc specjalisty.
Małgorzata Zuchlke
Czym jest terapia indywidualna?
To forma wsparcia emocjonalnego, w której terapeuta pracuje z klientem podczas regularnych sesji terapeutycznych. Klient ma możliwość popracować nad swoimi trudnościami emocjonalnymi, psychicznymi lub relacjami. Może pokonywać swoje ograniczenia by móc osiągać cele rozwojowe. Jest raczej formą pobudzania do interpretacji, poszukiwań twórczych rozwiązań, jest rozmową, dzięki której można odkryć i uświadamiać sobie nową wiedzę o sobie.
Rodzaje terapii
W naszym zespole znajdują się psychoterapeuci, pracujący w różnych modalnościach terapeutycznych:
- psychoterapia psychodynamiczna
- psychoterapia poznawczo – behawioralna
- psychoterapia gestalt
- interwencja kryzysowa
Wskazania / Dolegliwości / Objawy
- nasilenie objawów takich jak np.: obniżenie nastroju, lęk, nadmierne zamartwianie się, dolegliwości somatyczne, poczucie bezsilności, braku nadziei na przyszłość, bezsenność, autoagresja
- trudność w poradzeniu sobie ze stanami emocjonalnymi (smutek, niepokój, wstyd, poczucie krzywdy, poczucie winy, poczucie osamotnienia itp.), które dezorganizują codzienne funkcjonowanie
- powtarzające się problemy w relacjach z innymi ludźmi np. poczucie odrzucenia, napady złości, wchodzenie w konflikty, izolowanie się
- nadużywanie substancji psychoaktywnych (alkohol, narkotyki, leki) oraz pogłębiające się zachowania nałogowe (hazard, nadmierne korzystanie z Internetu, seksoholizm, zakupoholizm), które zaczynają w sposób negatywny wpływać na życie osobiste oraz relacje z bliskimi oraz pracę zawodową
Przebieg terapii
Psychoterapia to długoterminowy proces, który ma na celu pomoc w radzeniu sobie z problemami emocjonalnymi, psychicznymi i behawioralnymi.
Czego spodziewać się po terapii indywidualnej?
Psychoterapia indywidualna oparta jest na budowaniu relacji i wzajemnego zaufania. Jej celem jest polepszenie jakości życia, przywrócenie równowagi. Rozwiązywanie konkretnych problemów, rozwój osobisty, poprawa jakości życia. Podczas psychoterapii buduje się na nowo poczucie własnej wartości.
Psychoterapia
Psychoterapia to proces leczenia zaburzeń psychicznych lub proces wspierający pacjenta w odkrywaniu własnej osobowości, rozumieniu swoich emocji i wykorzystywaniu swojego potencjału i mocnych stron. Psychoterapia obejmuje cykl spotkań pomiędzy psychoterapeutą, a pacjentem i opiera się przede wszystkim na wytworzeniu relacji terapeutycznej, opartej na zaufaniu i poczuciu bezpieczeństwa. Psychoterapia pozwala na przyjrzeniu się przeżywanym emocją, trudnościom z innej perspektywy.
Cel psychoterapii:
Celem psychoterapii jest poprawa zdrowia psychicznego i jakości życia pacjenta poprzez zrozumienie i zmianę destrukcyjnych wzorców myślenia i zachowania, rozwijanie zdrowszych mechanizmów radzenia sobie i wzmacnianie zasobów osobistych. Chodzi o to, by pacjent doszedł do momentu, w którym potrafi z satysfakcją funkcjonować w społeczeństwie i odczuwać szczęście.
Prowadząca
Małgorzata Zuchlke
Doświadczona terapeutka oraz pedagog z ponad 20 – letnim doświadczeniem. Pracuje z dziećmi, młodzieżą oraz osobami dorosłymi w zakresie zajęć socjoterapeutycznych, szkoleń, grup wsparcia dla rodzin zastępczych

Prowadząca
Natalia Kosiarczyk – Lipa
Psycholog oraz psychoterapeuta w zakresie psychoterapii poznawczo-behawioralnej. Kariera zawodowa Natalii związana jest z udzielaniem pomocy psychologicznej, prowadzeniu interwencji kryzysowych oraz diagnostyki psychologicznej.

Informacje organizacyjne
- Czas trwania sesji: 50 min, sesje odbywają się raz w tygodniu
- Cykl trwania: zależny od potrzeb pacjenta, zwykle trwa od kilku miesięcy do dłuższego okresu
- Cena za spotkanie: 150 zł
Komentarz
Natalia Stroińska
Dzień dobry, w jakiej cenie jest terapia indywidualna?
Pozdrawiam
Justyna Honcek
Dzień dobry.
W naszym Centrum koszt sesji psychoterapii indywidualnej to 150 zł.
Pozdrawiam i zachęcam do kontaktu.
Centrum Optymistycznie
Komentarze wyłączone.