Problemy natury psychologicznej mogą dotknąć każdego z nas. Obecny styl życia często nie pozwala nam na podjęcie refleksji nad naszą kondycją psychiczną, a codzienne wyzwania i stres mogą przytłaczać. Psychoterapia oferuje bezpieczną przestrzeń, gdzie możemy zatrzymać się, zrozumieć siebie i znaleźć drogę do wewnętrznej równowagi. To krok w stronę lepszego samopoczucia i pełniejszego życia.
Pragniesz uporządkować swoje życie, lepiej poznać i zrozumieć samego siebie, a także poprawić jakość relacji z innymi? Skorzystaj z psychoterapii, która oferuje bezpieczną przestrzeń do refleksji i rozwoju, pomagając Ci odnaleźć spokój i harmonię w codziennym życiu.
Wyobraź sobie, że jesteś w stanie odkryć w sobie niewyczerpane źródło siły i spokoju. Psychoterapia to podróż do wnętrza siebie, która pomoże Ci zrozumieć swoje emocje, przezwyciężyć trudności i żyć pełnią życia. To inwestycja w siebie, na którą zasługujesz.
Jeśli czujesz, że potrzebujesz wsparcia i zrozumienia, psychoterapia może być kluczem do odkrycia Twojej wewnętrznej siły. To bezpieczna przestrzeń, w której możesz poznać siebie, pokonać trudności i znaleźć nowe drogi do szczęścia.
Czym jest psychoterapia dla dorosłych
To proces leczenia zaburzeń i forma wsparcia emocjonalnego, która pomaga radzić sobie z problemami emocjonalnymi, psychicznymi, życiowymi lub relacyjnymi. Gdzie pacjent odkrywa własną osobowość, potencjał i mocne strony. Dzięki psychoterapii pacjent może pokonywać swoje ograniczenia by móc osiągać cele rozwojowe. Celem terapii jest poprawa zdrowia psychicznego, zrozumienie i zmiana destrukcyjnych wzorców myślenia i zachowania oraz poprawa jakości życia. Kierowana jest do osób, które chcą lepiej zrozumieć siebie oraz mechanizmy zachowań, którymi się kierują. Dla osób, które czują potrzebę wprowadzenia zmiany w dotychczasowym sposobie funkcjonowania. Zmiana może dotyczyć zarówno budowania relacji interpersonalnych, jak również sposobu przeżywania, myślenia oraz zachowania. Chodzi o to, by pacjent doszedł do momentu, w którym potrafi z satysfakcją funkcjonować w społeczeństwie i odczuwać szczęście.
Rodzaje terapii
W naszym zespole znajdują się psychoterapeuci, pracujący w różnych modalnościach terapeutycznych:
- psychoterapia psychodynamiczna
- psychoterapia poznawczo – behawioralna
- psychoterapia gestalt
- interwencja kryzysowa
Wskazania / Dolegliwości / Objawy
Oferujemy indywidualną pomoc psychoterapeutyczną osobom doświadczającym min.:
- trudności, z którymi zmagają się w codziennym życiu
- depresji, obniżonego nastroju, żalu po stracie
- lęku i niepokoju
- silnego stresu, który obniża znacząco jakość życia
- natrętnych myśli i kompulsywnych zachowań
- zaburzeń odżywiania
- kryzysu zarówno w sferze osobistej, zawodowej, społecznej jak i seksualnej
- kryzysu w związkach i w relacjach interpersonalnych
Przebieg psychoterapii dla dorosłych
Psychoterapia obejmuje cykl spotkań pomiędzy psychoterapeutą, a pacjentem i opiera się przede wszystkim na wytworzeniu relacji terapeutycznej, opartej na zaufaniu i poczuciu bezpieczeństwa. Psychoterapia pozwala na przyjrzeniu się przeżywanym emocją, trudnościom z innej perspektywy.
Terapeuta pracuje z pacjentem podczas regularnych sesji terapeutycznych. Sesje terapeutyczne oparte są na budowaniu relacji i wzajemnym zaufaniu. Psychoterapeuta pomaga pacjentowi szukać rozwiązania problemów, pomaga zrozumieć i zaakceptować siebie i otaczającą sytuację, znaleźć siłę do działania.
Pierwsze 2 – 3 spotkania mają charakter konsultacyjny, co oznacza, że razem z psychoterapeutą omawia się swoje trudności, następnie wspólnie ustalacie cele pracy terapeutycznej, częstotliwość spotkań oraz przewidywaną długość procesu. W czasie trwania psychoterapii, cele pracy mogą zostać zmienione.
Sesje terapeutyczne odbywają się cyklicznie (zazwyczaj raz w tygodniu), dzięki czemu terapeuta i Pacjent, mogą zbudować opartą na zaufaniu relację, będącą podstawowym ogniwem w procesie zmiany.
Długość trwania procesu terapeutycznego jest uwarunkowana trudnościami, z którymi zmaga się pacjent. Terapia może mieć charakter długofalowy (trwający od kilkunastu miesięcy, do kilku lat) lub krótkofalowy (zazwyczaj do kilku miesięcy).
Psychoterapeuci posługują się różnymi metodami prowadzenia terapii, co w psychologii nazywa się „nurtem”. Specjaliści pracują zgodnie z nurtem, w którym ukończyli szkolenia lub studia psychoterapeutyczne.
Czego spodziewać się po psychoterapii
Psychoterapia ma działanie uzdrawiające – pozwala lepiej zrozumieć siebie, uporać się ze swoimi blokadami i poznać przyczyny własnych zachowań. Dzięki tej świadomości możesz w sposób kontrolowany budować pewność siebie i nowe wzorce funkcjonowania w społeczeństwie. Poznasz swoje słabe i mocne strony, będziesz potrafił radzić sobie z lękiem i stresującymi sytuacjami. Pozbędziesz się dysfunkcji ze swojego życia.
Dzięki spotkaniom z psychoterapeutą możesz poprawić swoje zdrowie psychiczne, poprawić relacje z bliskimi, nabyć umiejętności społeczne, radzić sobie z dokuczliwymi zachowaniami, przekonaniami, obsesjami, emocjami lub myślami.
Prowadząca
Małgorzata Zuchlke
Doświadczona terapeutka oraz pedagog z ponad 20 – letnim doświadczeniem. Pracuje z dziećmi, młodzieżą oraz osobami dorosłymi w zakresie zajęć socjoterapeutycznych, szkoleń, grup wsparcia dla rodzin zastępczych

Prowadząca
Natalia Kosiarczyk – Lipa
Psycholog oraz psychoterapeuta w zakresie psychoterapii poznawczo-behawioralnej. Kariera zawodowa Natalii związana jest z udzielaniem pomocy psychologicznej, prowadzeniu interwencji kryzysowych oraz diagnostyki psychologicznej.

Informacje organizacyjne
- Czas trwania: 50 minut
- Cena za spotkanie: 150 zł
- Cykl trwania: Zależy od potrzeb pacjenta, ale zwykle trwa od kilku miesięcy do dłuższego okresu. Sesje odbywają się raz w tygodniu