Jestem psychologiem i psychoterapeutą a moja praca koncentruje się na udzielaniu pomocy psychologicznej, interwencji kryzysowej i prowadzeniu terapii. Posiadam bogate doświadczenie kliniczne, obejmujące pracę w różnych placówkach, takich jak oddziały psychiatryczne czy hospicja. Prowadzę warsztaty umiejętności psychospołecznych i stale rozwijam swoje kompetencje. Prywatnie lubię aktywnie spędzać czas, podróżować i eksperymentować kulinarnie. Cenię empatię, szacunek, poufność i autentyczność w relacjach z klientami.
Psycholog, terapeuta
Natalia Kosiarczyk - Lipa
Jestem psychologiem oraz psychoterapeutą w trakcie całościowego szkolenia z zakresu psychoterapii poznawczo-behawioralnej. Cała moja kariera zawodowa związana jest z udzielaniem pomocy psychologicznej, interwencji kryzysowej w najtrudniejszych sytuacjach życiowych, diagnostyką psychologiczną oraz prowadzeniem procesów terapeutycznych. Mój życiorys zawodowy jest pełen różnorakich doświadczeń klinicznych – zarówno pod kątem trudności natury psychologicznej i somatycznej, jakich doświadczali pacjenci w niemal każdym wieku, metod ich diagnozy, doboru technik terapeutycznych, a nawet samej specyfiki placówek, w których pracowałam (placówki opiekuńczo-wychowawcze, oddział psychiatryczny, zakłady opiekuńczo-lecznicze, przedszkola, hospicjum dziecięce, poradnia zdrowia psychicznego).
Prowadziłam liczne warsztaty umiejętności psychospołecznych oraz koordynowałam samodzielnie projekty związane z profilaktyką zdrowia psychicznego. Prowadzoną pracę poddaję regularnej superwizji. Stale poszerzam wiedzę i kompetencje, uczestnicząc w kursach i szkoleniach. W pracy z klientem proponuję techniki psychoterapeutyczne oparte na dowodach naukowych. Pracuję zgodnie z zasadami kodeksu etyczno-zawodowego psychologa oraz kodeksu etycznego terapeuty poznawczo-behawioralnego. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej.
Wykształcenie:
- Uniwersytet Śląski w Katowicach: Psychologia, specjalizacja: psychologia kliniczna człowieka dorosłego, psychologia sądowa (magister)
- Uniwersytet SWPS: Psychologia transportu z elementami psychodiagnostyki
(podyplomowe) - Uniwersytet Warszawski: Pomocy Humanitarna (podyplomowe)
- Uniwersytet SWPS: Szkoła Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej pod kierownictwem dr. hab. Agnieszki Popiel i dr Ewy Pragłowskiej (podyplomowe w trakcie)
Mój program
Skorzystaj z oferty
Moje usługi skupiają się na psychoterapii poznawczo-behawioralnej osób dorosłych oraz nastolatków od 16. roku życia. Spotkaj się ze mną i pozwól na zbudowanie relacji, która mam nadzieję pomoże Ci w codziennych zmaganiach.

W dzisiejszych czasach dzieci i młodzież dorastają w świecie, który różni się od tego, jaki znaliśmy jeszcze kilkanaście lat temu. Życie w wirtualnym świecie, ciągła prędkość, trudności w nawiązywaniu bądź podtrzymywaniu relacji rówieśnikami, presja związana z ocenami i liczne wymagania stawiane przez dorosłych mogą prowadzić do poczucia zagubienia i osamotnienia, przytłoczenia i zestresowania. Dlatego tak ważne jest, aby wspierać młodych…

Problemy natury psychologicznej mogą dotknąć każdego z nas. Obecny styl życia często nie pozwala nam na podjęcie refleksji nad naszą kondycją psychiczną, a codzienne wyzwania i stres mogą przytłaczać. Psychoterapia oferuje bezpieczną przestrzeń, gdzie możemy zatrzymać się, zrozumieć siebie i znaleźć drogę do wewnętrznej równowagi. To krok w stronę lepszego samopoczucia i pełniejszego życia. Pragniesz uporządkować swoje życie, lepiej poznać…

Żyjemy w stresujących czasach, co wpływa na nasze relacje i zdrowie psychiczne. Chroniczny stres i trudności emocjonalne mogą prowadzić do poczucia utraty kontroli. Skorzystanie z pomocy specjalisty może znacząco poprawić jakość naszego życia. Nie jesteśmy sami – warto prosić o wsparcie.
Prywatnie
Trochę o mnie
Prywatnie lubię spędzać czas bardzo aktywnie – podróżując, uprawiając sport, wędrując po górskich szlakach. Gdzieś przy sobie mam zwykle dobrą książkę, bilety do kina oraz zapisany pomysł na kolejny kulinarny eksperyment. Cieszę się dobrym czasem spędzonym z rodziną i przyjaciółmi.
Zadzwoń lub zapisz się
Wartości i motywacje
- Empatia: Zdolność do głębokiego zrozumienia przeżywanych emocji, towarzyszących temu myśli oraz uchwycenie indywidualnego doświadczenia klienta, jest dla mnie podstawą skutecznej terapii.
- Szacunek: Szanuję autonomię, godność i wartości swoich klientów, niezależnie od ich przekonań, pochodzenia czy stylu życia.
- Poufność: Zachowanie poufności informacji uzyskanych od klienta jest fundamentalne. Klienci muszą mieć pewność, że ich prywatność będzie chroniona.
- Autentyczność i zaangażowanie: Bycie autentycznym i prawdziwym w relacji z klientem sprzyja tworzeniu dobrej relacji terapeutycznej, budowaniu zaufania, otwartej komunikacji.
- Kompetencja: Stale rozwijam swoje umiejętności i wiedzę, aby oferować swoim klientom najwyższy poziom usług.